Haber

Ankara’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları nedeniyle kortej yürüyüşü düzenlendi

TBMM önünden ilk TBMM binasına ’29 Ekim’ korteji

ANKARA – Ankara’da Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümü kutlamaları sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi önünden Birinci Meclis binasına kadar kortej yürüyüşü düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Türkiye Büyük Millet Meclisi önünden Ulus’taki ilk Meclis binasına kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Atatürk Bulvarı kapısından başlayan yürüyüş nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken, bulvara çıkan yollar trafiğe kapatıldı. Askerler büyük boy Atatürk posterleri taşırken, yabancı okullardan öğrenciler de ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşe katıldı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı, Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Orkestrası ve kuvvet komutanlık personelinden oluşan Karma Bando marşları eşliğinde ilerleyen kortej, vatandaşların alkışları arasında geçişini tamamladı. Atatürk Bulvarı’ndan Ulus Meydanı’na ulaşan kortejin yürüyüşü Birinci Meclis önünde sona erdi.

“Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın 100. yıl”

Heyecanını dile getiren Elif Yılmaz, “Hepimiz burada olmaktan çok mutluyuz, gururluyuz. Cumhuriyetin 100’üncü yılında bu atmosferi yaşayabilmek hepimiz için çok değerli. Yani değil” dedi. Duygularımızı ifade etmek mümkün. İyi ki Cumhuriyet diyorum, iyi ki Mustafa Kemal’in çocuklarıyız diyorum. Yaşasın “Yaşasın Cumhuriyetin 100’üncü yılı” dedi.

“100. yılımız kutlu olsun Türkiye”

Deprem bölgesinden geldiğini belirten Beril Eren, “Deprem bölgesinden geliyorum. Çok şükür vatanımız ve milletimiz sayesinde bu günleri görebiliyoruz. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, Bırakın bu günü kutlamayı, şu anda biz yok olurduk. Ne mutlu ki bayraklarımızı bu şekilde elimizde tutuyoruz.” “Bunu coşkuyla, mutlulukla kutlayabiliriz. 100. yılımız kutlu olsun Türkiye” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu